آیا مکمل ها به ورزش یا رژیم غذایی شما کمک می کنند؟

آیا مکمل ها به ورزش یا رژیم غذایی شما کمک می کنند؟

برای بسیاری از مردم تعیین اهداف جدید به معنی از دست دادن وزن و بهبود تناسب اندام است. اگر چه این اهداف به بهترین وجه با رژیم غذایی مغذی و فعالیت بدنی منظم مواجه می شوند، بسیاری از مردم ممکن است به مکمل‌های غذایی برای تقویت روال مراجعه کنند.

برای کمک به کاهش سردرگمی، اداره مکمل های غذایی (ODS) دو منبع جدید برای کمک به مردم در درک اثربخشی و ایمنی بسیاری از موادی که در مکمل های غذایی تناسب اندام و کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد، دارد.

در برگه اطلاعات مکمل های غذایی ورزشی معرفی شده، بیش از ۲۰ ترکیب مشترک با مکمل های تناسب اندام (شامل آنتی اکسیدان‌ها، چغندر، آلبالو، آمینو اسیدهای زنجیره‌ای، کافئین، کراتین و پروتئین) را پوشش می دهد.

برای مثال، کراتین ممکن است با شوک‌های کوتاهی از فعالیت های شدید مانند دویدن یا وزنه‌برداری، کمک کند، اما نه برای تلاش‌های استقامتی مانند راه رفتن و یا شنا کردن. با این حال، آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین‌های C و E به نظر نمی‌رسد که هیچ نوع فعالیت بدنی را بهبود بخشد، هرچند که در مقادیر اندک برای سلامت کلی مورد نیاز است.

در برگه اطلاعاتی مکمل های غذلیی کاهش وزن، ۲۴ ماده موجود در این محصولات شامل انبه آفریقایی، بتاگلوکان، کروم، گریسینیا، چای سبز، هودیا و کتون تمشک پوشش داده میشود.

به عنوان مثال، کروم ممکن است به شما در کاهش وزن و چربی بدن کمک کند، اما ایمن نیست، اما کتونهای تمشک به اندازه کافی مورد مطالعه قرار نگرفته‌اند که آیا آنها ایمن و موثر هستند یا خیر؛ و در حالی که نوشیدن چای سبز بی‌خطر است، مصرف قرص‌های عصاره چای سبز در بعضی افراد با آسیب‌های کبدی مرتبط است.

منبع: sciencedaily

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *