دیتالاگر چیست ؟

دیتالاگر چیست ؟

هیدروترمومتر با هشدار دهنده رطوبت اکستچ دستگاهی است که قادر به اندازه گیری میزان رطوبت ، دما ، نقطه شبنم و بخار را دارا می باشد. همچنین شرکت بهروز پخش کننده بهترین هیدرومتر ، هیدروترمومتر ، دستگاه اندازه گیری نقطه شبنم و غیره با ارزان ترین قیمت در ایران می باشد
دیتالاگر دما و رطوبت دستگاهی است که برای اندازه گیری و ثبت پارامترهای دما و رطوبت محیط بکار می رود. کاربرد دیتالاگر دما و رطوبت در داروخانه ها، سردخانه ها، گلخانه ها، سیستم های تهویه مطبوع و کلیه مکان هایی که نیاز به ثبت اطلاعات و سوابق دما و رطوبت دارند میباشد. دیتالاگر های دما و رطوبتمعمولا دارای نمایشگر بوده و می توان دما و رطوبت اندازه گیری شده توسط آن را مشاهده کرد، همچنین می توان دیتالاگرهای دما و رطوبت را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کرد و با استفاده از نرم افزار مربوط به آن، داده های ذخیره شده را پردازش و تحلیل کرد.
نمایش و اندازه گیری دما و رطوبت و ثبت اطلاعات و سوابق مربوط به آن بسیار حایز اهمیت بوده و در بیشتر صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی ، کشاورزی و .. وجود سیستم نمونه برداری از دما و رطوبت در کل سال امری است اجتناب ناپذیر.
یکی از خصوصیات اصلی دیتالاگرها، توانایی برداشت مقادیر سنسورها و ذخیره داده ها برای استفاده آتی آن می باشد. هر چند در مواردی که از دیتالاگر استفاده می شود به ندرت فقط از جمع آوری و ذخیره داده استفاده می شود. شما ناگزیرید که توانایی تحلیل و ارائه داده های ذخیره شده را داشته باشید تا بتوانید تصمیمات حیاتی را بر اساس داده های ذخیره شده بگیرید.
دیتالاگر ها معمولا کوچک و قابل حمل می باشند و با باتری تغذیه می شوند و همچنین مجهز به یک میکرو پردازنده، حافظه ی داخلی برای ذخیره سازی داده ها و سنسورهایی می باشند. بعضی از آنها به یک کامپیوتر شخصی متصل می شوند و از نرم افزاری برای فعال سازی آنها و آنالیز و مشاهده ی داده های جمع آوری شده، استفاده می شوند، در صورتیکه سایر دیتا لاگر ها دارای یک دستگاه رابط محلی هستند و از آنها بعنوان یک وسیله ی مستقل استفاده می کنند.

انواع دیتالاگرهای دما و رطوبت:

دیتالاگرهای دما و رطوبت با توجه به نوع کاربرد به دو دسته تماسی و محیطی تقسیم می شوند. دیتالاگرهای تماسی قابلیت اتصال پراب مجزا جهت اندازه گیری دما به صورت تماسی را دارد، دیتالاگرهای دما و رطوبت محیطی به وسیله سنسور داخلی قابلیت اندازه گیری دما و رطوبت محیط را دارا می باشند.
کاربرد های دیتالاگر دما و رطوبت:
• اندازه گیری دما و رطوبت در ساختمان های اداری، گلخانه ها، سیستم های انبار مواد غذایی، سردخانه ها، کانتینرهای حمل، نصب و راه اندازی سیستم های تهویه مطبوع، اتاق های کامپیوتر، آزمایش گاه ها، کتابخانه ها و موزه ها
• مانیتورینگ تولیدکننده های الکترونیک و یا ثبت داده های دما و رطوبت به منظور کنترل ایستگاه های دشارژ ولتاژ بالا
• در واحد های احیای آب های آلوده در طول فرایند نظارت می تواند جهت مانیتور و ثبت اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد

اجزاء دیتالاگر دما و رطوبت:

• سخت افزاری برای تبدیل سیگنالهای موردنظر به داده های دیجیتال که شامل سنسورها، مدارات بهبود سیگنال (مانند تقویت کننده و کاهنده های نویز) و مدارهای مبدل آنالوگ به دیجیتال.
• سخت افزار ذخیره سازی بلند مدت داده ها که معمولا کارت حافظه یا رایانه می باشد.
• نرم افزار دیتالاگر که برای جمع آوری، آنالیز و نمایش داده ها استفاده می شود
• کابل دیتالاگر که رابط بین دیتالاگر و کامپیوتر برای انتقال داده های ذخیره شده بر روی کامپیوتر
پارامترهای مهم در انتخاب دیتالاگر دما و رطوبت:
• رنج اندازه گیری دما و رطوبت
• دقت اندازه گیری
• ظرفیت حافظه داخلی
• داشتن صفحه نمایشگر و قابلیت نمایش همزمان دما و رطوبت
• محیطی و تماسی بودن دیتالاگر
• قابلیت آلارم از مقدار تعیین شده

techazma.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *